Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije je pred začetkom Blejskega strateškega foruma na vlado in ministrstvo za zunanje in evropske zadeve naslovila poseben poziv v zvezi z razmerami v Gazi.
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije se je pridružila evropski državljanski pobudi My Voice, My Choice: za varen in dostopen splav.
VečKSJS letos ponovno sodeluje pri organizaciji in izvedbi tradicionalnega praznovanja delavskega praznika 1. maja na Rožniku v Ljubljani, skupaj z ZSSS in KS Pergam.
VečKSJS izraža solidarnost s Sindikatom delavcev trgovine Slovenije, ki se bori proti nezakoniti odpovedi pogodbe o zaposlitvi njihovi sindikalni zaupnici v podjetju Nama IN.
VečReprezentativne sindikalne centrale so na predsednika Vlade RS naslovile odprto pismo, v katerem so izpostavile, da je nujno treba obnoviti socialni dialog v okviru Ekonomsko-socialnega sveta.
VečPredstavniki reprezentativnih sindikalnih central so na današnji novinarski konferenci opozorili, da Vlada pri pripravah sprememb Zakona o evidencah na področju dela in socialne varnosti favorizira delodajalce.
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) poziva Vlado RS k takojšnjemu sklicu pogajanj in predstavitvi predloga za odpravo plačnih nesorazmerij.
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS), ki združuje 8 sindikatov z več kot 80 odstotkov vseh sindikalno organiziranih javnih uslužbencev, zaposlenih na področjih vzgoje, izobraževanja, znanosti, kulture, zdravstva, socialnega varstva, javne varnosti in državne uprave, pravosodja ter medijske dejavnosti, izraža polno podporo Sindikatu vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (SVIZ) v boju za ohranitev kakovostnih, samostojnih, javnih vrtcev v Ljubljani.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) se pridružujemo zahtevi Sindikata delavcev v pravosodju, da Vlada RS plačno problematiko za vse javne uslužbence in funkcionarje uredi hkrati.
VečVlada in sindikati javnega sektorja so danes parafirali dogovor, po katerem se bodo plače v javnem sektorju z junijem uskladile v višini 80 odstotkov inflacije v letu 2023, izplačilo regresa za letni dopust pa bo v mesecu marcu.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) izražamo solidarnostno podporo današnjemu protestnemu shodu dela sindikatov javnega sektorja.
VečV ponedeljek, 4. 12. 2023, se - po skoraj dvomesečni prekinitvi - nadaljujejo pogajanja o prenovi plačnega sistema javnega sektorja in o odpravi plačnih nesorazmerij.
VečV KSJS z obžalovanjem ugotavljajo, da interventni zakon v zdravstvu vsebuje tudi sistemske ukrepe in znižuje raven pravic zavarovancev.
VečEdini ustrezen odgovor, če bo Državni zbor potrdil 65. člen ZIPRS, je po oceni vodstva KSJS splošna stavka zaposlenih v javnem sektorju.
VečKSJS izraža solidarnost in polno podporo protestnemu shodu SVIZ: »Za ohranitev strokovnosti v javnem izobraževanju in kulturi ter za odličnost slovenske znanosti!«.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije so zaskrbljeni nad izjavo GZS glede usklajevanja novele ZDR.
VečSindikalne centrale, članice Ekonomsko socialnega sveta (ESS) pozdravljajo dejstvo, da je vlada na koncu, po zahtevnem in konfliktnem pogajalskem procesu, ki je trajal leto dni, zmogla dovolj politične modrosti, da je poleg implementacije evropskih direktiv v predlogu novele ZDR uveljavila tudi nekatere zaveze iz koalicijske pogodbe.
VečSindikalne centrale po zadnjem poskusu uskladitve novele Zakona o delovnih razmerjih razočarane ugotavljajo, da noben kompromisni predlog, ki so ga skušali uskladiti zadnje dni, za delodajalsko stran ni bil sprejemljiv. Poudarjajo, da delodajalske organizacije s tem še naprej onemogočajo tudi delo Ekonomsko-socialnega sveta.
VečPredstavniki reprezentativnih sindikalnih central so na današnji novinarski konferenci opozorili, da so v zadnjih desetih mesecih za pogajalsko mizo izpogajali številne izboljšave Zakona o delovnih razmerjih v korist delavcev, zdaj pa so dobili (nepotrjene) informacije, da naj se nobena izmed sprememb, ki so jih izpogajali, razen tistih, ki jih zahteva Evropska unija, ne bi uvrstila v novelo zakona.
VečReprezentativne sindikalne centrale, pozivajo Vlado RS, da v najkrajšem možnem času zaključi postopek obravnave predloga Zakona o delovnih razmerjih, ki je bil več kot pol leta predmet pogajanj v okviru ESS.
VečReprezentativni sindikati javnega sektorja so poslanke in poslance javno pozvali, da ne podprejo 65. člena ZIPRS, temveč z amandmajem predlagajo njegovo črtanje.
VečKSJS letos ponovno sodeluje pri organizaciji in izvedbi tradicionalnega praznovanja delavskega praznika 1. maja na Rožniku v Ljubljani, skupaj z ZSSS in KS Pergam.
VečKSJS želi uveljavitev sprememb v zdravstvu, ki bodo preprečile odtekanje javnega denarja v žepe tistih, ki jim obstoječi sistem ustreza za lastno napajanje.
VečSindikalne centrale pozdravljajo uvedbo t. i. proračunske varovalke in odločitev za zbiranje celotnih sredstev pri ZZZS, vendar pričakujejo, da se bo v okviru zakonodajnega postopka višina prispevka oblikovala tako, da bo odvisna od razpoložljivega dohodka posameznice oziroma posameznika.
VečSindikalne centrale nasprotujejo tako vsebini kot načinu sprejemanja novele Zakona o zavodih ter pozivajo Vlado RS, da zakon umakne iz parlamentarne procedure.
VečKSJS se pridružuje Sindikatu delavcev gostinstva in turizma Slovenije v pozivu oblasti, naj izpolni zavezo iz koalicijske pogodbe v zvezi z odpravo outsourcinga in prekarnega dela.
VečKSJS ni nikoli predlagala razmerja plač v javnem sektorju 1:7
VečSindikalne centrale pozivajo Vlado RS, da v najkrajšem možnem času predstavi predvideno zdravstveno reformo Ekonomsko-socialnemu svetu (ESS) ter da se začnejo usklajevanja o predvidenih rešitvah s socialnimi partnerji.
VečDostopnost do zdravstvenih storitev ne sme biti odvisna od višine dohodka, vez in poznanstev ali ponudbe na trgu!
VečNa referendumu glasujmo ZA!
VečV KSJS smo močni podporniki in zavezniki brezplačnega javnega šolstva, ki temelji na vključevanju, kakovosti, visoko usposobljenem strokovnem kadru in ki vsem otrokom omogoča pridobitev znanj in vrednot ter razvoj lastnih potencialov ne glede na materialni položaj staršev.
VečOdziv predsednika Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije Branimirja Štruklja na dopis direktorja Televizije Slovenija Uroša Urbanije.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) smo zgroženi nad dogajanji na javnem zavodu RTV Slovenija in izražamo vso podporo in solidarnost Novinarskim sindikatom RTV Slovenija ter vsem zaposlenim.
VečKSJS izraža solidarnost in polno podporo zaposlenim na RTVS, ki so se odločili, da bodo v ponedeljek, 20. junija 2022, nadaljevali stavko, s katero si prizadevajo za novinarsko, uredniško in institucionalno avtonomijo, spoštovanje delavskih pravic, stabilno kadrovsko politiko ter depolitizacijo vodstvenih organov javne radiotelevizije.
VečKSJS pozitivno ocenjuje vsebino Koalicijskega sporazuma, od vlade pa pričakuje tvoren socialni dialog in enakopravno partnerstvo.
VečKSJS je na vladno pogajalsko skupino naslovila predlog za določitev višine regresa za letni dopust za leto 2022.
VečV KSJS izražamo solidarnost in polno podporo zaposlenim na Radioteleviziji Slovenija, ki so tarče političnega obračunavanja, šikaniranja in posegov v uredniške odločitve ter programsko shemo!
VečNa študijskem obisku v Sloveniji se ta teden nahajajo švedske sindikalistke in sindikalisti, ki obiskujejo 3-letni sindikalni program usposabljanja GAF v Göteborgu.
VečKSJS po dveh letih premora, zaradi epidemije Covid-19, ponovno sodeluje pri organizaciji in izvedbi tradicionalnega praznovanja delavskega praznika 1. maja na Rožniku v Ljubljani, skupaj z ZSSS in KS Pergam.
VečNa Konferenci KSJS, 3. 3. 2022, je bilo sprejetih šest zahtev, ki so bile naslovljene na Vlado RS. Zahteve KSJS so bile posredovane tudi 11 strankam, ki kandidirajo na bližajočih se državnozborskih volitvah in jim raziskave javnega mnenja kažejo možnost za uvrstitev v Državni zbor.
VečV KSJS nismo presenečeni nad odločitvijo Ustavnega sodišča RS, ki je razveljavilo 48. člen PKP10 in s tem dvig plačnega stropa zgolj za zdravnike in zobozdravnike.
VečJutri, 7. aprila 2022, bo v Ljubljani, v Kongresnem centru hotela Four Points by Sheraton, Ljubljana Mons, potekal 6. kongres Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS).
VečJavni poziv obeh sindikalnih pogajalskih skupin Vladi RS k uskladitvi premij dodatnega pokojninskega zavarovanja za javne uslužbence.
VečJutri bo potekala stavka zaposlenih v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah ter fakultetah.
VečKonferenca KSJS je na svoji današnji seji obsodila posege aktualne koalicije v medijski prostor, še zlasti pa poskuse popolnega političnega prevzema RTV Slovenija.
VečKonferenca KSJS je na današnji seji sprejela oceno stanja glede pogajanj o plačah v javnem sektorju in Vlado RS pozvala k izpolnitvi zahtev KSJS.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja izražamo solidarnost in vso podporo stavkovnim zahtevam sedmim sindikatom, ki so razglasili stavko zdravstva in socialnega varstva ter vsem zaposlenim v teh dejavnostih.
VečReprezentativne sindikalne centrale so sprejele skupno stališče, da se ne bodo udeležile zaključne konference »Reforma pokojninskega sistema v Sloveniji«, ki jo 27.1.2022 organizira MDDSZ, v okviru projekta celostne zasnove reforme pokojninskega in invalidskega zavarovanja. Na vabilo so se odzvale s skupno izjavo, ki so jo poslale MDDSZ, predstavništvu EK, OECD in medijem.
VečV reprezentativnih sindikalnih centralah z ogorčenjem in zaskrbljenostjo spremljamo nadaljevanje prakse vlaganja zakonodajnih predlogov, ki z nepremišljenimi rešitvami slabijo blagajne socialnih zavarovanj.
VečDve predsednici in trije predsedniki petih sindikalnih central so danes skupaj vložili zahtevo za presojo skladnosti 48. člena PKP10 z Ustavo Republike Slovenije. Gre za člen, ki zgolj za zdravnike in zobozdravnike zvišuje najvišji plačni razred, ki ga lahko dosežejo v okviru sistema plač v javnem sektorju.
VečSkupščina Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) je prejšnji teden potrdila predlog Finančnega načrta ZZZS za leto 2022 in ga poslala v soglasje Vladi Republike Slovenije. Finančni načrt ZZZS za leto 2022 predvideva poslovanje s skoraj 150 milijonsko izgubo, ki naj bi bila krita iz presežkov ZZZS v preteklih letih ter rezervnega sklada ZZZS, s čemer bo ZZZS ostal brez vsakršnih rezerv.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) z zgroženostjo spremljamo sprejemanje t.i. PKP10 – še enega v nizu »interventnih zakonov«, ki predstavlja nezdružljivo in škodljivo mešanico posegov v sistemske zakone, v človekove pravice in v pravice zaposlenih na popolnoma nesprejemljiv način.
VečVodja poslanske skupine Slovenske demokratske stranke Danijel Krivec je na seji Državnega zbora (14.12.2021) »nekatere nevladne organizacije, sodstvo ter pretežni del novinarstva in večino sindikatov« obtožil mafijskega delovanja.
VečIz javno dostopnih medijev je razvidno, da je vodstvo slovenske policije izreklo predsednikoma policijskih sindikatov opozorila pred odpovedjo delovnega razmerja. Oba predsednika policijskih sindikatov sta si "prislužila" ta ukrep, ker sta pri izvajanju sindikalne dejavnosti javno komentirala stanje v policiji in pravice zaposlenih.
VečV KSJS se strinjamo z ugotovitvami kolektiva informativnega programa TV Slovenija, da je predlog Programsko-produkcijskega načrta za leto 2022 (PPN22) neprimeren in strokovno sporen ter bo imel za javno RTV uničujoče posledice na vsebinskem, vizualnem, razvojnem in kadrovskem področju. Poleg tega predlog krni funkcijo TV Slovenija kot javnega servisa, saj krči informativne vsebine na prvem sporedu in jih prestavlja na slabše gledane termine in na drugi spored.
VečPredsedstvo Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije je na današnji seji sprejelo sklep, da se je KSJS pripravljena pogovarjati o dvigu plač funkcionarjev in direktorjev v javnem sektorju le pod pogojem, če se istočasno odpravi preveliko kompresijo plačnih razredov v spodnji tretjini plačne lestvice in sicer na način, da se ob upoštevanju višine minimalne plače vzpostavi ustrezna razmerja med posameznimi delovnimi mesti do vključno V. tarifnega razreda.
VečSTA se že 307. dan bori za obstanek, saj letos opravlja javno službo brez državnih sredstev, ki jih zagotavlja zakonodaja.
VečKSJS je poslanke in poslance dan pred sejo Državnega zbora, na kateri bodo obravnavali Predlog zakona o dolgotrajni oskrbi, s pismom pozvala, da naj tega zakona ne podprejo, ker ne prinaša ustreznih rešitev.
VečSindikalne centrale (ZSSS, KSJS, KSS Pergam, KS 90 Slovenije, KNSS-Neodvisnost) so na poslanske skupine opozicijskih strank naslovile pismo s pozivom k sklicu nujne seje pristojnega odbora Državnega zbora, na kateri bodo poslanke in poslanci obravnavali odgovornost vlade za nedelovanje Ekonomsko-socialnega sveta (ESS). Vsebino pisma so predstavile na novinarski konferenci.
VečKSJS kot nesprejemljivega zavrača nov vladni Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2, ki zaposlenim v organih državne uprave, nalaga obveznost izpolnjevanja le pogoja prebolevnosti ali cepljenja.
VečKSJS je na mednarodnem posvetu, ob zaključku štiriletnega projekta KSJS »Skupaj nad izzive trga dela«, obravnavala tudi razmere v obeh nacionalnih javnih medijih in pripravila skupni poziv Vladi RS, da naj preneha s svojo samovoljo in z denarjem, ki ga v državno blagajno prispevamo vsi, plača opravljeno javno službo STA in zagotovi ustrezno financiranje RTV Slovenija.
VečSindikalne centrale so na poslanke in poslance DZ naslovile poziv, da naj glasujejo PROTI predlogu zakona o nacionalnem demografskem skladu
VečVseh devet sindikatov, članov pogajalske skupine Konfederacije sindikatov javnega sektorja (KSJS) je vladno stran že pred desetimi dnevi obvestilo, da nameravajo pristopiti k podpisu dogovora o odpravi varčevalnih ukrepov v zvezi s povračili stroškov in drugimi prejemki javnih uslužbencev, zamiku izplačilnega dneva plače in regresu za letošnji letni dopust ter k podpisu aneksov h kolektivnih pogodbam, pripravljenih v skladu z dogovorom. Vladna stran pa je šele včeraj popoldne potrdila besedila dogovora in njegovih izvedbenih aneksov h kolektivnim pogodbam ter enostransko določila današnji dan za podpis dogovora.
VečReprezentativne sindikalne centrale že več kot eno leto opozarjamo na odsotnost socialnega dialoga in na omalovažujoč odnos vlade do socialnega dialoga in socialnih partnerjev. Vlada Republike Slovenije sistematično in namerno krši Pravila o delovanju Ekonomsko-socialnega sveta (ESS), ki ji nalagajo, da s socialnimi partnerji sodeluje pri pripravi zakonov, zlasti tistih ki zadevajo socialno ekonomski položaj ljudi, še preden jih sprejme in posreduje v Državni zbor.
VečSindikalne centrale so Evropski komisiji in ostalim evropskim institucijam ter predstavnikom Mednarodne organizacije dela (ILO) posredovale pismo, v katerem so opisale stanje socialnega (ne)dialoga v Sloveniji in jih pozvale k jasnemu pozivu Vladi RS, da nemudoma preneha s sprejemanjem enostranskih rešitev in da se socialnemu dialogu v Sloveniji povrne vloga, ki jo mora imeti tako v skladu s pogodbami EU, dokumenti ILO kot tudi v skladu s slovensko zakonodajo in sprejetimi zavezami.
VečPogajalska skupina KSJS je bila na ponedeljkovih pogajanjih o odpravi varčevalnih ukrepov iz časov ZJUF-a glede povračil stroškov in drugih prejemkov iz delovnega razmerja neprijetno presenečena, saj je vladna stran svoj predlog oblikovala po principu »vzemi ali pusti« in zahtevala odločitve sindikatov v izjemno kratkem času – do danes
VečDruštvo novinarjev Slovenije in Sindikat novinarjev Slovenije skupaj s prijatelji STA, med katerimi je tudi KSJS, ob 3. maju, svetovnem dnevu svobode medijev, naznanja začetek kampanje Za obSTAnek, s katero bomo zbirali sredstva za pomoč Slovenski tiskovni agenciji.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije izražamo protest nad načinom, kako je vlada »vključila« socialne partnerje v oblikovanje Načrta za okrevanje in odpornost (NOO). Sindikati nismo imeli nikakršne možnosti vpliva na dokument. Največja stopnja sodelovanje so bile predstavitve posameznih resorjev (zgolj nekaterih, ki so se sami tako odločili).
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) obsoja vladno stopnjevanje pritiskov na institucionalno avtonomijo Slovenske tiskovne agencije (STA) in poskus zamenjave njenega vodstva, katerega namen je očitno težnja po utišanju vira zaupanja vrednih informacij.
VečV Konfederaciji sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) z zgroženostjo ugotavljamo, da se ignorantski modus operandi te vlade nadaljuje.
VečKSJS ostro obsoja ravnanje Urada Vlade RS za komuniciranje, ki tudi v letošnjem letu nadaljuje z neplačevanjem izvajanja javne službe STA.
VečDirektor Generalnega direktorata za zaposlovanje, socialne zadeve in vključevanje pri Evropski komisiji Jordi Curell je v odzivu na poziv vseh slovenskih reprezentativnih sindikalnih central poudaril, da je Evropska komisija zavezana k branjenju socialnega dialoga, kot enega izmed ključnih stebrov socialno-tržnega gospodarstva.
VečKSJS opozarja, da bo o temeljnih vprašanjih sistema plač v javnem sektorju potrebno doseči soglasje reprezentativnih sindikatov javnega sektorja in vlade.
VečSindikalne centrale so opozorile na številne težave, s katerimi se soočajo zaposleni zaradi zahtevanega testiranja na Covid-19.
VečSindikalne centrale so Vladi, Državnemu zboru, Državnemu svetu, poslankam in poslancem poslale svoje amandmaje na predlog PKP8 ter jih pozvale, da naj jih podprejo in predlagajo v sprejem v zakonodajnem postopku.
VečKer so vladni predstavniki na pogajanjih navedli, da imajo glede predlogov socialnih partnerjev izključno mandat, da jih evidentirajo, slišijo in zapišejo, nimajo pa mandata, da se o njih tudi uskladijo, je sindikalna stran predlagala, da se pogajanja nadaljujejo takoj, ko bodo vladni predstavniki mandat za pogajanja pridobili.
VečSindikalne centrale so pred začetkom pogajanj o PKP8 javno izrazila pričakovanja, da bodo le-ta za razliko od pogajanj o PKP7 potekala v skladu s sprejetim Poslovnikom in da bodo imeli vladni pogajalci mandat za pogajanja.
VečSindikalne centrale so Evropsko komisijo in Evropski ekonomski in socialni odbor seznanile z zaskrbljujočim stanjem socialnega dialoga v Sloveniji in o odločitvah, ki jih Vlada in Državni zbor v zadnjem času, v vedno večji meri, sprejemata brez javne razprave in mimo socialnega dialoga.
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja je preko svojega člana, Policijskega sindikata Slovenije, vložila kolektivni delovni spor glede izplačila dodatka za delo v rizičnih razmerah
VečSindikalne centrale so na varuha človekovih pravic in zagovornika načela enakosti naslovile poziv k presoji diskriminatornosti 21. in 22. člena PKP7, ki sistemsko posegata v Zakon o delovnih razmerjih in Zakon o javnih uslužbencih in nimata povezave z epidemijo.
VečSindikalne centrale so napovedale skorajšnje odločanje o vložitvi presoje skladnosti sprejetega 28. člena PKP7 z Ustavo RS in o sprožitvi postopka pred Mednarodno organizacijo dela zaradi kršitve Konvencije MOD št. 158 o prenehanju delovnega razmerja.
VečSindikalne centrale so poslanke in poslance Državnega zbora pozvale, da iz predloga PKP7 črtajo 28. in 29. člen PKP7, s katerima se uvaja diskriminatorno obravnavanje starejših delavcev v delovnem razmerju, zlasti na področju varstva pred odpovedjo.
VečV sindikalnih centralah pričakujejo, da bo vlada še pred sprejemom predloga PKP7 na vladi in še po tem, do sprejema PKP7v Državnem zboru, skušala s socialnimi partnerji uskladiti neusklajene določbe.
VečSindikalne centrale so poslanke in poslance Državnega zbora pozvale, da naj glede predloga Zakona o nacionalnem demografskem skladu podprejo sklep, da je le-ta neprimeren za nadaljnjo obravnavo.
Več(04.12.2020) Predsedstvo KSJS je ocenilo, da Vlada RS v dogovoru z delodajalci epidemijo zlorablja za odstop od zakonsko dogovorjenega zvišanja minimalne plače.
Več(23.11.2020) Sindikalne centrale so na predsednika Državnega zbora Igorja Zorčiča naslovile javno pismo, v katerem so izrazile oster protest, ker jim je bilo onemogočeno sodelovanje v razpravi o predlogu PKP6 na Odboru za finance.
Več(20.11.2020) Sindikalne centrale pozivajo poslanke in poslance Državnega zbora RS, da ne vlagajo in ne podpirajo morebitnih amandmajev, s katerimi bi zamrznili minimalno plačo.
Več(05.11.2020) Odziv KSJS na neupravičene pozive delodajalskih organizacij po zamrznitvi minimalne plače.
Več(07.10.2020) KSJS je Vladi RS in Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo posredovala javno sporočilo glede predlaganega združevanja javnih agencij.
VečIzšli so novi razpisi za letovanje v naših hišicah in na novo v počitniški prikolici.
VečNa Modri zavarovalnici so letos ponovno pripravili akcijo BREZ VSTOPNIH STROŠKOV, ki bo potekala vse do marca 2014. Javni uslužbenci imate v tem času posebno priložnost, da si zvišate dodatno pokojnino ter obenem znižate dohodnino.
VečTabelo sestavljajo evrski zneski povprečnih bruto plač in izračuni plačnih razmerij ter realnih indeksov gibanja bruto plač (predvsem v izbranih delih javnega sektorja), vse temelječe na podatkih Statističnega urada RS.
VečTabelo sestavljajo evrski zneski povprečnih bruto plač in izračuni plačnih razmerij ter realnih indeksov gibanja bruto plač (predvsem v izbranih delih javnega sektorja), vse temelječe na podatkih Statističnega urada RS.
VečTabelo sestavljajo evrski zneski povprečnih plač in izračuni plačnih razmerij ter realnih indeksov gibanja plač (predvsem v izbranih delih javnega sektorja), vse temelječe na podatkih Statističnega urada RS.
VečObveščam vas, da Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije svojih sindikatov ne poziva na stavko. Stavko 27.9.2010 so razglasili pretežno poklicni sindikati javnega sektorja, ki na vsak način želijo odpravo plačnih nesorazmerij v določenih rokih, ne glede na ekonomske in družbene razmere.
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije se je dne, 15.9.2010, sestala s predsednikom vlade in nekaterimi ministri.
VečV okviru projekta socialnih partnerjev KSJS SI-PART, ki je namenjen krepitvi socialnega dialoga, je KSJS Slovenije načrtovala tudi usposabljanje sindikalnih zaupnikov sindikata SI-JUS.
VečSindikati, člani KSJS Slovenije so se seznanili s predlogi zakona, ki jih je MZ posredovalo v javno obravnavo 1.12.2009 in nato s ponovnim predlogom Zakona o zdravstveni dejavnosti, ki ga je MZ posredovalo 11.1.2010. Sindikat zdravstva in socialnega varstva Slovenije in Sindikat delavcev v zdravstveni negi Slovenije sta posredovala svoje pripombe neposredno predlagatelju.
VečKonfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije (KSJS) zastopa interese 74.000 zaposlenih v javnem sektorju, kar je velika večina tistih, ki so sindikalno organizirani. Ker so prav sindikati, ki so včlanjeni v KSJS, tudi večinsko podprli vladni predlog o ustanovitvi kolektivnega dodatnega pokojninskega zavarovanja za javne uslužbence, je konfederacija dolžna varovati interese javnih uslužbencev pri izvajanju tega zavarovanja.
VečV sredo, 27.10.2009 so se predstavniki GO SI-JUS M. Belavič, M. Šibanc, T. Popit in V. Tkalec sestali z generalnim sekretarjem MŠŠ Darkom Kraševcem. Tema razgovora je bila prevedba delovnih mest v plačne razrede, uvrstitev delovnih mest v plačne razrede v javnih zavodih ZRSŠ, CPI, ACS po Uredbi o uvrščanju in sodelovanje med MŠŠ in SI-JUS.
VečSindikat javnih uslužbencev Slovenije (SI-JUS) in Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije sta na predlog javnih zavodov sklenila, da predlagata dopolnitev KP za državno upravo, uprave pravosodnih organov in uprave samoupravnih lokalnih skupnosti z delovnim mestom v plačni skupini J in sicer ...
VečSindikat javnih uslužbencev Slovenije (SI-JUS) in Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije dajeta pobudo, da se dopolni Uredba o uvrstitvi delovnih mest v javnih agencijah, javnih skladih in javnih zavodih v plačne razrede z delovnim mestom v plačni skupini I.
Več