Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije se je dne, 15.9.2010, sestala s predsednikom vlade in nekaterimi ministri.
Naša spletna stran uporablja svoje piškotke, ki so potrebni za njeno pravilno delovanje. Z uporabo te strani se strinjate za prejemanje teh piškotkov.
Konfederacija sindikatov javnega sektorja se je 15.9.2010 sestala s predsednikom vlade in nekaterimi ministri, z namenom, da ga še pred sejo vlade seznani s stališči KSJS o aktualnih dogajanjih na področju plač v javnem sektorju in pridobi pojasnila v zvezi z zadnjimi dogodki. Glede na izjave posameznih ministrov, s katerih je bilo mogoče sklepati, da vlada ima sredstva, ki bi jih lahko dodatno namenila za plače javnih uslužbencev v prihodnjem letu, so predstavniki KSJS zahtevali, da se v tem primeru iz zamrznitve plač izvzame zamrznitev napredovanj javnih uslužbencev v letu 2011. Predsednik vlada je v odgovoru kategorično zatrdil, da država dodatnega denarja za plače nima in je kompromis, ki je bil dosežen s sindikati KSJS v Dogovoru o ukrepih na področju plač v javnem sektorju za leti 2011 in 2012 in Aneksu h KPJS št. 4 največ, kar vlada lahko zagotovi.
KSJS je vlado pozvala, naj se do zahteve o izločitvi napredovanj v letu 2011 iz zamrznitve plač jasno opredeli pred ponovnim odločanjem sindikatov o pristopu k Aneksu št. 4 in Dogovoru. Sindikati, vključeni v KSJS, bodo, ko bo novela zakona, ki opredeljuje kvorum o veljavnosti Kolektivne pogodbe za javni sektor, začela veljati, ponovno odločali o podpisu obeh dokumentov. KSJS je ponovno opozorila, da v primeru, če aneks in dogovor ne bosta začela veljati na linearno znižanje plač pod nobenim pogojem ne bo pristala.
Na napovedani sestanek KSJS s predsednikom vlade je reagiral Fides in se v sporočilu za javnost vprašal, zakaj KSJS problematizira sporazum, saj vse »izboljšave« veljajo tudi za medicinske sestre. KSJS ni nikoli nasprotovala dosežkom drugih sindikatov, vztraja pa na zahtevi , se v primeru da če se bodo našla sredstva za eno od skupin v javnem sektorju, morajo najti tudi za vse druge. Ker se vladne interpretacije dogovora razlikujejo od tistih, ki prevladujejo v javnosti, bi bilo prav, da Fides javno pojasni, kaj je dosegel, kot trdi tudi za medicinske sestre. Sindikatu zdravstva in socialnega varstva Slovenije in Sindikatu delavcev v zdravstveni negi je vlada zagotovila, da bosta vključena v pripravo podzakonskega akta, ki bo na novo opredelil dežurstva.